İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü

Bölge Müdürümüz


                   

                                                                                                            Yalçın ÖZDEN                                                                                
                                                                                          

 1967 yılında Kırklareli’ nin Lüleburgaz ilçesinde  doğmuştur. İlk, Orta ve Lise Eğitimini Lüleburgaz ilçesine  bağlı Ahmetbey Beldesinde  tamamlamıştır. 1986 yılında Trakya Üniversitesi Edirne Meslek Yüksek Okulu Gümrük İşletme Bölümünü (Ön Lisans), 1993 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini (İşletme Bölümü), 1994 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirmiştir.
1986 yılında Bakanlığımız Gümrükler Genel Müdürlüğünde  memur olarak göreve başlamış,  sırasıyla;  1997 yılında Gümrük Şefi, 2007 yılında Gümrük Müdür Yardımcısı, 2012 yılında Gümrük Müdürü, 2015 yılında Bölge Müdür Yardımcısı olmuştur. Memuriyet süresi boyunca   Ankara, Samsun, Karaman, Ardahan, Edirne, İstanbul gibi  illerdeki farklı  gümrük idarelerinde yukarıda sayılan unvan ve kadrolarda görev yapmıştır.  
İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta iken Bakanlık Makamının 28.07.2017 tarihli Onayları ile İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Vekili olarak görevlendirilen Yalçın ÖZDEN  evli ve 2 çocuk babasıdır.